zasloužilého mistra sportu Aloise Marka

Strana | 1 |
Adamov rozhodl o mistrovských titulech.
4. kolo Mistrovství ČR a finálové kolo Poháru ČR minikár.

I poslední závodní víkend pro účastníky 4.kola MČR v minikárách a finále PČR byl velmi náročný. Počasí jezdcům z Čech, Moravy a Slovenska nepřálo. Zima a neustálý déšť ztěžovaly závodníkům jízdy. Přesto se na start postavilo rekordních 101 účastníků. Závodu se zúčastnili oba bratři Procházkové z A. Mark TATRA TEAMU Kopřivnice. Pětiletý Filip jezdící v kategorii M1 si mezi 17 závodníky vedl skvěle, bezchybně projížděl slalomové úseky. Obsadil 7. místo, kdy zanechal za sebou všechny slovenské jezdce i starší české soupeře. V celkovém bodování MČR nebyl hodnocen, stihl odjet jen jeden závod MČR.

V kategorii M2, kde starší Jakub obhajoval loňský titul MČR docházelo ve všech třech jízdách k vyrovnaným soubojům mezi Jakubem a Adamem Středou z Ml. Boleslavi. Rozhodující byla až poslední jízda, kdy Jakub s velkým bojovým nasazením odstartoval, ale hned v prvním slalomovém úseku dostal smyk, patrně na olejové skvrně od výtahového traktoru, vyjel z dráhy a i když se okamžitě znovu rozjel, časovou ztrátu již nedohonil. V závodě skončil na druhém místě a tímto si zajistil titul 1. vicemistr ČR pro rok 2017.

Nedělního finále PČR se Filip a Jakub Procházkovi nezúčastnili pro zdravotní indisposici Jakuba.

Sezóna minikárových závodů pro rok 2017 pro bratry Procházkové skončila úspěšně. Pětiletý Filip celkově obsadil v EP 4.místo, PČR 12 místo a v čtvrtém závodě MČR místo 7. Desetiletý Jakub celkově v EP 1 místo, v PČR 1.místo a MČR místo 2.

Ocenění nejlepších jezdců proběhlo tradičně Praze v ÚAMK.

Výsledky 4. kolo MČR  2017 kategorie M1:          Výsledky 4. kolo MČR  2017 kategorie M2:

1. Kysela Petr  ÚAMK-Automotoklub Škoda  136,14 s.        1. Středa Adam  ÚAMK-Automotoklub Škoda  124,24 s.
 2. Středa František  ÚAMK-Automotoklub Škoda  136,36 s.        2. Procházka Jakub  A.MARK TATRA TEAM  125,77 s.
 7. Procházka Filip  A.MARK TATRA TEAM  149,23 s.        3. Podlipský Vojtěch  ÚAMK-Automotoklub Škoda  129,67 s.