Tatra 603-2 B5 Marathon de la Route ' 1966

Zasloužilého mistra sportu Aloise Marka

TATRA T603 na štramberském okruhu

5.10.1965 klikni VII. ročník závodů automobilů pod Štramberskou Trúbou
Fotografie Tater T2-603 GT ze závodů pod Štramberskou Trúbou. V závodě upravených cestovních vozů kat. A2 nad 1600 ccm byla vidět převaha vozů Tatra T2–603 GT, z nichž dva v posledním z deseti kol předjeli Stiborka o kolo, jehož vůz na vozy GT nestačil, stejně jako vozy Hajduška a Čechmánka. První místo si suverénní jízdou zajistil mistr sportu Alois Mark, těsně sledován Dolou Veřmiřovským, třetí skončil Josef Chovanec.
1966 klikni Testování T 603-2 B5
Fotografie prototypů Tater T603-2 B5 ze zkoušek životnosti na Štramberském okruhu pod Trúbou před Marathonem de la Route 1966.
18.6.1967 klikni IX. ročník závodů automobilů pod Štramberskou Trúbou
Fotografie Tater T2-603 GT v kategori B5 ze závodů pod Štramberskou Trúbou. Zlatým hřebem nedělního závodu byl souboj vozů T2 – 603 GT s motory upravenými na ejektorové chlazení a nové Škody 1100 MB s turbem přeplňovaným motorem, v kategorii cestovních automobilů B5, do obsahu 2500 ccm. Nádherným stylem jedoucí Olda Horsák na novém "embéčku" v úpravě GT, si získal sympatie snad všech 15 000 diváků. Suverénně však vyhrál Alois Mark na nové soutěžní T2 – 603 GT, druhý byl Zdeněk Čechmánek a za ním těsně Oldřich Horsák z Ml. Boleslavi.

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster