Tatra 603-2 B5 Marathon de la Route ' 1966

Zasloužilého mistra sportu Aloise Marka

Strana | 1 |   Fotogalerie | 1 |

I. CLASSIC CUP - Masarykův okruh v Brně - neděle 26.5.2019

První start žluté T603-2 B5 Marathon de la Route 1966 v ostrém závodě na Masarykově okruhu v Brně. Společně s oranžovou T603-2 B5 Marathon de la Route 1967 se předvedly Tatry v 1. závodě letošního ročníku Classic Cup 2019. Přestože oba vozy stále zajíždí nový motor, předvedly krásné souboje. V tréninku jsme ještě nechali motor vytáčet max. na 4500 ot/min. V odpoledním závodě ve druhé jízdě jsme si troufli už na 5000 ot/min a nejrychlejší čas na kolo byl o tři desetinky pomalejší než u oranžové T603-2 B5/6, která také motor ještě šetřila, ale už si troufla na 5500 ot./min. V celkovém pořadí, kdy se měřilo nejrychlejší kolo, bez rozdílu roku výroby v kategorii do 3000 ccm se Tatry umístily v pořadí 3. místo Standa Hajdušek s oranžovou T603-2 B5/6 se ejektorovým chlazením a na 4. místě Tomáš Procházka se žlutou T603-2 B5.

Počasí vyšlo opět na jedničku a tak návrat dvou T603 na Masarykův okruh v Brně se celkově vydařil. Jsme nadšeni z celkového chování vozu, co se týče podvozku, brzd, řízení. Co potom dokáže plný výkon motoru a obutí na závodní pneumatiky to si musíme ještě chvíli počkat. Zadní pneumatiky jsme měli starší závodní, ale předky byly na seriových a bylo to neskutečně poznat, poprvé jsme zažili nedotáčivé auto se zadním náhonem a motorem vzadu :-)